Pisklę Gandhi

upload.wikimedia.org

Anegdoty z pracy, część kolejna.

W zeszłym roku jeden z naszych wolontariuszy Lukas postanowił przy głównym placu Duomo zagrać z turystami i tubylcami w grę na zasadzie wymiany.

Grę poznał dzięki swojemu koledze Norwegowi. Celem jest ćwiczenie języka obcego, jak również umiejętność wymiany przedmiotów na takie o wyższej wartości.

Na przykład startuje się z długopisem czy zapalniczką, podchodzi się do jakiejś osoby i proponuje jakąś wymianę. Najlepiej oczywiście przedstawić siebie i cel gry i starać się uzyskać coś nieco bardziej cennego lub oryginalnego, co z kolei znowu później uda nam się wymienić jeszcze raz.

Lukas, po odbytej grze, gdy tylko przeszedł próg biura, z dumą nam oznajmił, że na końcu pozostał z małym żółtym kurczaczkiem, którego nam przyniósł do CasaPace.

Żywym, dodajmy.

Kurczę oczywiście dostało imię Gandhi (pozostajemy zawsze w klimatach pokoju i nonviolence) i przez pierwsze dni zostało oddane na wychowanie naszym EVSowym wolontariuszom Lukasowi i Adze. Jak to z maluchami bywa, pisklę czuło się samotne i cały czas im popiskiwało w kuchni, nie dając spać, tak że Aga (o złotym sercu) brała kurczaczka do siebie do pokoju i kładła przy głowie, gdy czasem ucinała sobie małą drzemkę. Gandi, w cieple i w poczuciu bezpieczeństwa, w najlepsze spokojnie zasypiał.

Gdy jednak troszkę podrósł, oddaliśmy go Antonio, naszemu wolontariuszowi włoskiemu, jako że poza Mediolanem ma dom, a przy nim kurnik.

Z czasem Gandhi podrósł, okazał się panią Gandhi i do tego niezwykle wojowniczą, strasząc inne kokoszki i rujnując ich zdrowie psychiczne, co zmusiło biednego Antonio do zakończenia żywotu żywotnej kurki i przygotowania rosołku…


Co ciekawe, pomysł z wymianą przedmiotów cały czas chodzi nam po głowie i na wiosenną wymianę językową na pewno go wykorzystamy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s