Jak znaleźć sklep spożywczy w Mediolanie? I do tego jeszcze tani?

Pamiętam moją pierwszą wizytę w Mediolanie 5 lat temu. Pamiętam zwiedzanie, zachwyt, pizzę z bakłażanem podjadaną na murku Ogrodów Publicznych i popijanie wina z butelki :).

Pamiętam również, że zupełnie nie wiedzieliśmy jak i gdzie znaleźć jakiś sklep spożywczy, by nie musieć przepłacać w kawiarniach i kupić choćby butelkę wody!

Jak się okazuje, nie jest to wcale takie łatwe. W centrum jest dość sporo małych sklepików z warzywami (gdzie się płaci dużo za dużo, choć są niezwykle miłe dla oka, te barwy, ta soczystość!) i barów na szybką kawę (we Włoszech nie istnieje przecież 2-godzinne sączenie z jednej filiżanki).

Można więc szukać wielkich znaków, które podpowiedzą nam, że za 2-3 km, po skręceniu w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo, może uda nam się znaleźć jakiś supermarket.

Przyznam jednak, że w chwili głodu, takich billboardów za nic nie udaje się znaleźć, a człowiek tylko się frustuje, i nawet już poszedłby do tych małych warzywniaczków, ale i one, magicznie, znikają. Ciężkie metalowe zewnętrzne rolety zostają opuszczone i to najczęściej w najbardziej nieoczekiwanych (dla nas turystów) momentach.

Jest jednak na to sposób i to sposób całkiem oszczędny (zaoszczędza i pieniądze, i czas).

Przede wszystkim, jeśli nastawiacie się na tanie zakupy, to zdecydowanie polecam sklep Penny Market! Za taką samą ilość zakupów tu płacimy o połowę mniej niż w innych supermarketach.

Jeśli natomiast interesuje Was jakiś sklep blisko miejsca, gdzie się znajdujecie, pomysłem jest ściągnięcie sobie na telefon tej appki z Google Play: Supermarkets in Milan (BW Design).

Supermarkets in Milan

Tak, to projekt Bartka. My też mieliśmy dość ciągłych poszukiwań marketów 🙂

Aplikacja jest darmowa!

Reklamy

3 thoughts on “Jak znaleźć sklep spożywczy w Mediolanie? I do tego jeszcze tani?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s