Praca na łonie natury? Możliwe? W Airuno.

AIRUNO0

Dwa razy w roku w Casa per la Pace Milano organizujemy spotkania poza Mediolanem (zazwyczaj trwające 2 dni, weekendowe): we wrześniu – spotkanie planujące nadchodzący rok pracy i szacowany budżet oraz w czerwcu – spotkanie podsumowujące, gdzie zdajemy raport z tego, co było dobre, słabe, co można poprawić, ile udało się (lub nie) nam zarobić pieniędzy i czy jesteśmy na minusie (sic!).

Mamy szczęście, pośród naszych wolontariuszy są dwie osoby, które dysponują dużym (ich lub rodziny) domem poza Mediolanem (jeśli akurat takiej opcji nie ma, jesteśmy goszczeni w czyimś mieszkaniu lub w zaprzyjaźnionych organizacjach, ale nie pozostajemy nigdy w biurze, staramy się zmienić otoczenie).

Zdjęcia, które widzicie w dzisiejszym poście zostały zrobione rok temu w Airuno w prowincji Lecco, czyli jeszcze w Lombardii.

Airuno jest oddalone ok. 35 km od Mediolanu, można tam dotrzeć również pociągiem, ale my umówiliśmy się na dojazd samochodami.
Każdy miał do zabrania jakieś jedzonko, piżamkę, wszystko potrzebne do nocowania, podsumowania projektów …i pomysły na wspólne spędzenie wieczoru.

Pogoda nam dopisała, więc wszelkie debaty, dyskusje, decyzje były przeprowadzane i podejmowane na świeżym powietrzu.

W przerwach gotowaliśmy razem, spacerowaliśmy, graliśmy w gry integracyjne i odkrywaliśmy tajemnice ogródka Antonio i Gracji – naszych gospodarzy.

Atmosfera była naprawdę ciepła i serdeczna, co nie znaczy, że pracy było mniej czy że traktowaliśmy ją mało poważnie. Wręcz przeciwnie, do łóżek szliśmy spać wykończeni i ledwo żywi, ale za to z takim miłym uczuciem, że tworzymy zgraną ekipę.

__ * __ * __ * __ * __

Do Airuno jeszcze chcemy wrócić. Tym razem wyłącznie po to, żeby zagubić się w jego malowniczych leśnych ścieżkach  🙂

Airuno Airuno1 Airuno2 Airuno3 Airuno4 Airuno5 Airuno6 Airuno7 Airuno8 Airuno9 Airuno10 Airuno11 Airuno12 Airuno13

Fot. Bartek Wesołowski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s