www.fubles.com czyli z kim i gdzie grać w piłkę nożną?

franzrusso.it

I jak łatwo się domyślić pomysł na post podsunął mi mój chłopak, choć może niebezpośrednio, który zmierzył się z dużym problem, gdy rok temu przeprowadził się do nowego kraju, nowego miasta, obcych sobie ludzi.

Gdzie i z kim można by pograć w piłkę?

Na początku razem ze znajomym naszej koleżanki uczęszczał na treningi Ultimate Frisbee, które co prawda podobały mu się, ale nie czekał na nie tak niecierpliwie i z takim entuzjazmem jak wcześniej w Polsce na mecze piłki nożnej z kolegami.

W międzyczasie biegał, grał w badmintona (ze mną, ahaha), umawiał się z ludźmi z Couchsurfingu na kajaki, trekking, jogę, sztuki walki…

Ale strzałem w dziesiątkę okazało się dopiero dla Bartka odkrycie strony www.fubles.com, zrzeszającej miłośników sportów drużynowych, dzięki której umawia się na mecze regualnie co tydzień (nawet czasem częściej niż raz w tygodniu), ma w miarę stałą ekipę, z którą gra (nawet jednego kolegę – męża Polki, który mówi trochę po polsku). Na Fubles można zapisać się jako potencjalny gracz, jest zawsze ktoś, kto organizuje mecze, można ‚wprosić’ się samemu na mecz lub, z czasem, dostawać zaproszenie od organizatora. Można wystawiać sobie oceny i wybierać gracza meczu.

Mnie – osobie uciekającej od wszelkiej konkurencji – pewnie nie odpowiadałaby do końca ta formuła, ale Bartek czuje się doskonale i z największą radością oznajmia mi zawsze, kiedy ma kolejny mecz! 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=LUGr2FTmUZw

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s