AirBnB w Wenecji

3. Venezia

Dziś sposób na podróżowanie, sposób, który odkryłam dzięki jednej Couchsurferce z Werony, gdy wysłałam do niej prośbę o możliwość zatrzymania się u niej.

Niestety nie była w stanie nas gościć, ale zasugerowała poszukanie noclegu na stronie https://pl.airbnb.com/.

Airbnb-logo

Jest to rodzaj Couchsurfingu, gdzie jednak płacimy za gościnę lub (jeśli spojrzymy na to ze strony gospodarza) możemy zarobić nieco na udostępnieniu własnego pokoju.

Jeśli chcemy jednak skupić się tylko na byciu turystą, na stronie AirBnB poznamy kolejne kroki, jak stworzyć własne konto i jak uczynić się bardziej wiarygodnym gościem uzupełniając odpowiednio profil, jak dbać o naszą prywatność i korespondecję, jak szukać godnych zaufania gospodarzy oraz jak zostawiać i otrzymywać referencje i rekomendacje.

Wyszukiwarka jest bardzo łatwa w obsłudze, możemy obejrzeć zdjęcia, poczytać, co polecają inni turyści, pogawędzić z gospodarzem, czy po prostu posortować noclegi po cenie ;P.

Tamtej zimy w Weronie udało nam się znaleźć miejsca u przemiłej Couchsurferki Lary (która z czasem złożyła nam re-wizytę w Mediolanie), ale problemem okazała się Wenecja, gdzie turystów są całe tłumy, hotele są nadzwyczaj drogie, a Couchsurferów – mogących przyjąć gości – jak na lekarstwo.

I wtedy właśnie AirBNB przyszło nam z pomocą i udało nam się znaleźć bardzo miłą gospodynię w Wenecji Mestre, która również zaoferowała nam świąteczne śniadanko  wszystko w cenie (bardzo atrakcyjnej dodajmy), przytulny pokoik, i swoje sympatyczne towarzystwo podczas rannego posiłku.

Po pobycie wystawiłyśmy sobie z naszą gospodynią pozytywne komentarze i tak zakończyła się nasza pierwsza przygoda z AirBnB, mam nadzieję, pierwsza z wielu.

Poniżej kilka ujęć z Wenecji.

1. Venezia 2. Venezia 4. Venezia 5. Venezia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s