Wzgórze Monte Stella w Mediolanie

widok z Monte Stella w listopadzie

W książce „101 cose da fare a Milano almeno una volta nella vita” (101 rzeczy do zrobienia w Mediolanie przynajmniej raz w życiu) autorki Micol A. Beltramini w rozdziale 50 czytamy: Amoreggiare al Monte Stella, co w wolnym tłumaczeniu znaczy, że wdrapawszy się na nasze wzgórze, warto usiąść z sympatią na szczycie i, podziwiając widok (łącznie ze stadionem San Siro!), flirtować w najlepsze… 🙂

Ale Monte Stella to nie tylko sympatyczne miejsce na amory, ale również ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, na spacerowanie, zaproszenie gości i pokazanie im czegoś nieco mniej znanego i nawet na zorganizowanie pikniku urodzinowego.

Mediolański Couchsurfing organizuje tam regularnie nocne piknikowanie i ja również raz podchwyciłam ten pomysł i we wrześniu, przy świetle małych lampioników, rozłożeni na kocach z 20 zaproszonymi (i nie tylko) osobami, podjadając tiramisu (wersja letnia, z truskawkami!), focaccie i inne pyszności i popijając winem, świętowałam urodziny.

Pogoda dopisała, humory również, i przynajmniej nie trzeba było cisnąć się w małych mediolańskich mieszkankach czy w dusznych i drogich klubach :).

Monte Stella we wrześniu

Pomysł sprawdzony, do powtórzenia 🙂

Do wzgórza Monte Stella łatwo dojechać środkami komunikacji. Wystarczy wsiąść w czerwoną linię metra, kierunek RHO Fiera, i wysiąść na przystanku Q8. I stamtąd to już tylko 5 minut!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s