Robótki ręczne

www.etsy.com.market.christmas_knitting

Jak często zdarza Wam się jechać autobusem czy tramwajem i widzieć, by któryś z pasażerów np. robił na drutach szal?

Czy to pomysł na pójście pod prąd, na bycie bardziej alternatywnym, czy po prostu niszowy trend w modnym Mediolanie, dość powiedzieć, że tu taki obrazek może Wam się przytrafić.

Można by pójść za ciosem i dodać, że w Mediolanie można spotkać bardzo wiele różnych typów ludzkich i już prawie nic nie jest w stanie nas zaskoczyć (łącznie z obcinaniem paznokci przez pasażerów środków komunikacji, dopraszaniem się od nich cukierków, czy tańcem Musicmana w pociągu metra, a raczej jego wygibasami przy rurze).

Wracając jednak do tematu, muszę przyznać, że obecnie mam wśród znajomych dużo więcej osób, które parają się  w czasie wolnym robótkami ręcznymi (a może nie zdawałam sobie wcześniej z tego sprawy?), robią to z przyjemnością, kreatywnością… i robią to wszędzie.

Czy to szalik zrobiony na drutach dla chłopaka, pledzik dla nowego dziecka koleżanki, naszyjnik ze starego  T-shirta, czy tzw.’paraculo’, czyli rodzaj nieprzemakalnego fartuszka, na którym można siedzieć np. podczas wypadów w góry, nic mnie już nie zaskakuje… i sama zaczynam próbować swoich sił w DIY (jak na razie tylko koszulka z przyszytymi łatkami i nowe shorty przerobione z dżinsów).

Ale co mi najwięcej dało do myślenia, to nie sam fakt robienia na drutach czy szydełkowania, ale po prostu otwartość i swoboda robienia tego nawet podczas zebrań w pracy, podczas dyskusji nad nowymi projektami, w chwili wolnego czasu, by nieco się wyciszyć, czy, tak jak wspomniałam, w zatłoczonym wagonie metra.

A wśród Waszych znajomych robótki ręczne są popularne?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s