Moda all’italiana w Mediolanie

outfit HOGAN sneakers

Moda włoska dla większości z nas brzmi dumnie i górnie, a w rzeczywistości chmurnie czasem rozczarowuje.

Niestety moim polem obserwacji rzadko jest obecnie centrum miasta, gdzie rzeczywiście spotyka się koloryt wszelkiego rodzaju, co bardzo mi odpowiada, ale raczej, z powodu godzinnych dojazdów do pracy, mogę przyglądać się modzie w metrze i na przystankach, co i tak w dużej mierze potwierdza moje dotychczasowe przemyślenia.

Kobiety włoskie lubią swoistą elegancję, lubią kolory biały, granatowy, czekoladowy oraz czarny. Lubią dobrej jakości tkaniny (nierzadko lekko transparentne), okulary słoneczne ze złotymi oprawkami i inicjałami znanych projektantów, złotą biżuterię, torebki Louis Vuitton noszone w zgięciu łokcia (a co z wygodą?), mocno podkreślone szminką usta, proste włosy, zawsze rozpuszczone, opaloną skórę… i, niestety, buty marki Hogan, po których łatwo z daleka poznać Włoszkę, a może lepiej uściślić, mieszkankę Mediolanu (o to na pewno!).

Buty Hogan są w pełni odpowiedzialne za nadwątlenie a nawet utratę mojego zachwytu elegancją włoską i obawiam się, jest to nie do naprawienia, gdyż trend w żadnym razie nie gaśnie, a wręcz przeciwnie przenosi się stopniowo również na mężczyzn (sic!).

A o czym mowa? O specyficznym rodzaju butach sportowych, na grubej, jasnej najczęściej, podeszwie, noszonych do eleganckich ubrań, spodni, sukienek, przez kobiety od 18 do 80 roku życia ( i mężczyzn chcących dodać sobie centymetrów i szyku).

1. Hogan złote

2. Hogan czarne

3. Hogan pudełko

4. Hogan na wysokiej podeszwie

Jeśli kiedykolwiek przejdzie mi przez myśl mglista możliwość ich zakupu dla siebie, będzie to jasny znak, że czas na powrót do Polski! 🙂

A Wam jak się podobają?

Reklamy

2 thoughts on “Moda all’italiana w Mediolanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s