Interkultura po angielsku – część 2

A więc dziś mieliśmy drugie ostatnie spotkanie z klasą 4 biologiczną w liceum przy stacji metra Cimiano.

I byli równie sympatyczni jak wczoraj, nawet troszkę bardziej otwarci, przygotowani, i zadawali sporo pytań. Chyba im się spodobało,  bo na końcu zdecydowali, że jako klasa chcą przekazać jakąś sumkę z pieniędzy klasowych na działalność CasaPace, co było bardzo miłym gestem.

Dziś zaczęliśmy od gry integracyjnej: jak się czujesz (SUN, STORM, CLOUD, etc.), czyli podobnie do kursów prowadzonych w języku włoskim. Potem prezentowaliśmy lub mówiliśmy o rzeczach, symbolach, cechach reprezentujących nasze kraje, o tym, co lubimy w naszej kulturze a co nam się nie podoba. (Ja miałam przy sobie tomik poezji Herberta – od Kuby z Turynu!! dziękuję :), mówiłam o języku polskim i polskiej poezji…i oczywiście o lubianej w Italii Wisławie Szymborskiej i wierszu Nic dwa razy – Nothing twice – Nulla due volte ;))…i pokazywałam zdjęcia szarych, mało uśmiechniętych, zamkniętych w swojej skorupce ludzi jadących autobusami…bo takie mam wrażenie, że jesteśmy – jako Polacy – trochę zamknięci, nie patrzymy na innych, itd). Każdy miał okazję podzielić się swoimi przemyśleniami i było to bardzo ciekawe!

Później Macd i Rebone prezentowali projekt EVS, następnie Marki działalność CasaPace, później śpiewaliśmy po angielsku razem z grającą na gitarze Merche…i zakończyliśmy ciekawym podsumowaniem…i ciekawymi sugestiami całej grupy na przyszłość…i oczywiście grupowym masażem <sic!>.

Potem jeszcze rozmowa z nauczycielami, dyrekcją…i obietnica, że od września tam wracamy i prowadzimy więcej podobnych kursów. Hurra!

W drodze powrotnej (i aż do teraz) dopisywał mi bardzo dobry humor. Jednak praca z fajną młodzieżą może uskrzydlić… Czy to znaczy, że jednak tęsknię za nauczaniem?

I małe co nieco na temat języka włoskiego na dziś:

http://wloskicafe.blogspot.it/2012/05/woskie-przerywniki-i-nawyki-jezykowe.html

Reklamy

2 thoughts on “Interkultura po angielsku – część 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s