Wieczór solidarności…i loteria!

W sobotę nareszcie odbył się długo przygotowywany wieczór poświęcony zebraniu funduszy na tzw. viaggio di conoscenza do Izraela i na Terytoria Palestyńskie.

Casa per la Pace wraz z Handala Project Bergamo organizują co roku wycieczkę dla młodych, której celem jest promowanie edukacji na rzecz pokoju i i zachęcenie do refleksji na temat sytuacji izraelsko-palestyńskiej.

Zrozumienie realiów konfliktu izraelsko-palestyńskiego nie jest łatwe: informacje często są nieobiektywne, tendencyjne, dlatego warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte i starać się dowiedzieć więcej.

Sama wycieczka obejmuje zwiedzanie miejsc konfliktu, spotkania ze stowarzyszeniami i obrońcami praw człowieka oraz poznanie realiów życia Palestyńczyków w obozach dla uchodźców.

Ale oczywiście również będzie to podróż turystyczna, łącząca możliwość poznania miejsc świętych oraz typowo wypoczynkowych.

A sam wieczór… to już syta pyszna kolacja, następnie loteria z nagrodami, projekcja filmu: „Gaza, guerra all’informazione”, pokazującego codzienność dziennikarzy pracujących w Gazie i dyskusja z reżyserką.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s