Projekt FRATT – część druga

I nadszedł czas na ciąg dalszy projektu FRATT.

Trzeba było tylko dotrzeć na miejsce punktualnie, a – tak jak poprzednio – można było uczestniczyć w projekcie za darmo.

Ha, ale samo odnalezienie miejsca spotkania nie było wcale takie łatwe. Nie dość, że trzeba było dojechać do Famagosty (ok, to nie jest wyczyn…), to potem maszerowałyśmy dobre pół godziny jakimiś (zdawałoby się) opuszczonymi ulicami Mediolanu (czy to jeszcze było to miasto?!), by w końcu, przemierzywszy wiele zapomnianych i ukrytych uliczek, dotrzeć do miejsca spotkania – które nie wiadomo czemu – zostało zbudowane  jako potężna struktura w centrum jakiegoś betonowego osiedla.

Byłyśmy prawie na czas…i oczywiście okazało się, że jesteśmy pierwsze.

Z czasem dotarła reszta uczestników (ok. 15-20 osób)  i nasi trenerzy. Warsztaty trwały do 19.00 (potem jeszcze godzina minęła na rozmowach, podsumowaniu, piciu białego wina i wymianie wrażeń), zostały wykorzystane metody Teatro dell’Oppresso. Na początku dyskutowaliśmy sporo na temat poprzednich zajęć, na temat wniosków, spraw, które wypłynęły, zdań, które padły. Następnie przeszliśmy do gier, gdzie głównym celem było wykorzystanie własnego ciała i umiejętne komunikowanie się ciałem…a zakończyliśmy na przygotowaniu tzw. maszyn dźwięków i gestów, gdzie w grupach przedstawialiśmy wizerunek WŁADZY / SIŁY / POTĘGI  środków masowego przekazu, władzy wykluczającej pewne grupy społeczne, czy władzy ekonomicznej / rynku. Po każdej prezentacji tłumaczyliśmy i odgrywaliśmy na nowo nasze scenki, tym razem wspólnie szukając rozwiązań…

Do domu wróciłam zmęczona, ale z głową pełną ciekawych słów i pozytywnych myśli 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s