Projekt FRATT

Progetto FRATT – Fighting Racism Through Theatre

Od wielu tygodni Casa Per La Pace zbierała i organizowała grupy do wzięcia udziału w dwugodzinnych warsztatach teatralnych w siedzibie naszej organizacji…warsztatach prowadzonych za darmo, dla tych wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się ze sposobami stawiania czoła rasizmowi przy użyciu ciekawego narzędzia, jakim jest teatr.

Uzbierało się 6 grup plus my – członkowie Casa Per La Pace :).

Program zajęć obejmował: integrację, rozluźnienie i utworzenie grupy aktorów, dyskusję oraz przekazanie swoim ciałem, czym dla nas jest lęk, niepewność, czy poczucie bezpieczeństwa, a także przedstawienie różnych scen, w których przekazujemy i tłumaczymy nasze obawy oraz próba stawienia im czoła, próba pomocy, wyjścia z trudnych sytuacji… dzięki sugestiom i grze innych.

W niedzielę zostanie zorganizowane duże spotkanie dla wszystkich grup razem w celu podsumowania i przemyślenia… Padło dziś dużo ciekawych słów, dowiedziałam się więcej o innych, pewnie też trochę o sobie… choć przecież niewygodnie powiedzieć sobie wprost, czego się boimy, co sprawia, że czujemy się niepewni…

Przyznam, że trochę się stresowałam tymi warsztatami. Na szczęście zdaje się, że nie tylko ja ;). Pomogła mi bardzo obecność innych pracowników i wolontariuszy Casa Per la Pace, to, że im ufam i czuję się z nimi bezpiecznie, a także otwartość prowadzących… i piękna muzyka towarzysząca nam przez cały czas :).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s