Dzień Św. Ambrożego

Można powiedzieć bez zbytniej przesady, że dziś zaczyna się u mnie w Mediolanie długi weekend.

Zaskoczenie?

Ha, otóż dziś 7 grudnia obchodzi się w Mediolanie dzień Św. Ambrożego – patrona miasta (do którego ma słabość Kasia, prawda?). A skoro to patron, to dziś się nie pracuje ;)!

Jutro 8 grudnia mamy święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, które jest oficjalnie dniem wolnym w całym kraju. A że piątek jakoś tak się przypałętał 9 grudnia, nic prostszego niż zrobić ponte – czyli długi weekend.

A więc plan na dziś był następujący: koncert w Piccolo Teatro (http://www.piccoloteatro.org/) o godz. 11.00 a później wyprawa na targi rzemiosła – http://www.artigianoinfiera.it/ita/home-visit.php

Razem z Sinzi, Del i ich koleżanką poszłyśmy do teatru na koncert chóru jazzowego, w którym występuje Marketa. Niestety podczas samego występu nie można było używać aparatu fotograficznego, więc tylko mam kilka fotek zrobionych na chwilę przed rozpoczęciem.

Koncert niesamowity, wprawiający w dobry świąteczny nastrój.

A potem szybko do metra – linią zieloną do Cadorny, gdzie spotkałam się z Johnem, włoskim kolegą poznanym na stronie http://www.conversationexchange.com/ (aczkolwiek trzeba uważać, bo większość Włochów jest nastawiona wyłącznie na flirt i wymianę zdjęć ;/ a nie na rozmowę i poznanie się!). John stały bywalec targów co roku zaprasza tam swoich zagranicznych gość i opowiada o poszczególnych regionach Włoch. Dzięki niemu nie tylko nie zgubiłam się w labiryncie pawilonów, ale także posmakowałam wszystkie możliwe wina, likiery i nalewki ;D!

Wyprawę na targi –włosko-europejsko-światowe polecam każdemu.

Aaaa, oczywiście było też miejsce na POLSKĘ. I jaki produkt okazuje się naszym produktem reklamowym? Bursztyn, oczywiście 😉

P.S. a w lodówce właśnie chłodzi się limoncello

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s