Gli Altri Siamo Noi


Gli Altri Siamo Noi

(Inni to My / Innymi jesteśmy my)

Z Marketą i Matteo spędziliśmy dziś cały dzień przygotowując w jednej szkole wystawę dla młodzieży Gli Altri Siamo Noi. Na początku było trochę pracy fizycznej, potem mycie i sprzątanie,a potem jeszcze dwa spotkania dla wychowawców i nauczycieli (hehe, cała sala nauczycielek i jeden nauczyciel, do tego różne gry i zabawy, zagadki logiczne i burze mózgów – czułam się jak na zajęciach w moim Centrum Edukacji Obywatelskiej…).

Zmęczenie dość mocno dało nam się we znaki.

Wystawa, przedstawiana już w różnych szkołach – klasach starszych podstawówki i w szkołach średnich – cieszy się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Przede wszystkim temat jest ciekawy, stereotypy, uprzedzenia, dyskryminacja, itd. Do tego aby przejść wystawę, nie wystarczy rzucić okiem na panele wystawowe, każdy przebywa taką trasę labiryntu z drugą osobą do pary (by móc niektóre zadania wykonywać razem i odpowiadać sobie wspólnie na pytania), w ręce trzyma taki „paszport”, który na bieżąco uzupełnia i którym kieruje się przebywając wystawę (przejście wystawy trwa ok.1 – 1,5h). Zadania wciągają, bo są podane w sposób ciekawy, są złudzenia optyczne, są wyzwania, żarty, pytania, zadania, są lustra, zagadki, dziwne przejścia, kotary. I naprawdę jest ciekawie. Marketę i mnie też wciągnęło, no i choć same brałyśmy udział w stawianiu tych ponad 100 paneli, ich myciu, montowaniu, przeszłyśmy razem z wychowawcami i nauczycielami wystawę parokrotnie, to chcemy spróbować ją „podbić” w parze, z własnymi paszportami i przemyśleniami ;).  I to już pewnie w przyszły czwartek!

http://www.youtube.com/watch?v=0wBNILjpNH8

Za dwa tygodnie całość demontujemy, przewozimy do Mediolanu do innej szkoły i na powrót montujemy. Nie wiem, jak uda nam się to zrobić w ciągu jednego dnia, no i jak będziemy wyglądać potem… dziś padaliśmy, a i tak mieliśmy sporo pomocy 😀

A jutro nad Lago di Como…!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s